Jak wybrać tort na daną okazję?

Tort to tradycyjne zwieńczenie każdej celebracji. Jego wielkość powinna zależeć przede wszystkim od listy gości. W naszej cukierni standardowa porcja na jedną osobę to 10 dag, dlatego np. Dla 20 gości tort powinien liczyć sobie ok 2-2,5 kg.

Personalizacja oraz ogólny styl zdobień powinien być ściśle uzależniony od okazji oraz/lub od preferencji gości honorowych lub gospodarzy. Tort weselny może być wielopiętrowy, z białą polewą i delikatnymi kwiatowymi zdobieniami. Częstym dodatkiem są też figurki reprezentujące Parę Młodą. Jeżeli wesele ma ustalony kolor przewodni, warto przełamać biel tortu elementami właśnie w tym kolorze. Przy bardzo dużej liczbie gości lepiej sprawdzi się tort płaski o dużej powierzchni. Na tortach płaskich można ulokować napis, a nawet zdjęcie Pary Młodej.

Torty urodzinowe są zazwyczaj bardzo szczegółowo spersonalizowane według zainteresowań i upodobań solenizanta. Dla dzieci są to głównie torty przyozdobione postaciami z bajek lub komiksów. Mogą to być elementy nawiązujące do hobby lub innych pasji dziecka. W przypadku młodzieży i dorosłych jest jeszcze więcej swobody dla nieskończonej wyobraźni.

Smaki tortu powinny być na tyle uniwersalne, aby przypaść do gustu wszystkim uczestnikom imprezy. W przypadku tortów wielopiętrowych, każde piętro można przeznaczyć na inny smak. Pory roku też mają duży wpływ na dobór składników. Latem postawimy na owoce sezonowe, lekkie bezy i puszystą bita śmietanę. Zimą raczej wybierzemy cięższe nuty ciemnej czekolady, obfite kremy, od czasu do czasu wytrawny alkohol w ramach dodatku.

Oprócz tradycyjnych okazji takich jak wesele czy urodziny jest jeszcze wiele innych sytuacji i wydarzeń, które można, a nawet należy świętować za pomocą spotkania w gronie najbliższych i pysznego poczęstunku. Ukończenie szkoły, odejście na emeryturę, przeróżne okazje-niespodzianki, jak np. wcześniejszy powrót z dalekiej podróży. Wszystkie duże i te mniejsze wydarzenia w naszym życiu zasługują na słodkie wspomnienia.

Nasza cukiernia specjalizuje się w tworzeniu spersonalizowanych tortów na każdą okazję, które można odebrać osobiście lub które możemy dostarczyć we wskazane miejsce. Zachęcamy do kontaktu i omówienia z nami swojego idealnego tortu oraz każdego innego słodkiego zlecenia!

Kategorie: