Jak zrobić przyjęcie?

Wyprawić przyjęcie doskonałe nie jest łatwo, ale jest to zadanie jak najbardziej wykonalne. Kategorii przyjęć jest bardzo dużo i każdego typu impreza rządzi się swoimi prawami. Niemniej istnieje zestaw zasad, których powinno się przestrzegać na każdej uroczystości. Podstawowy kanon przygotowań, gwarantujący prostą drogę do pełnego sukcesu i zadowolenia swojego, jako gospodarza oraz wszystkich uczestników.

1. Ustalenie listy gości

Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, ale po nim jest już tylko z górki!

Ustalając listę zaproszonych osób trzeba zwrócić uwagę na wiele rzeczy – powiązania rodzinne, zobowiązania towarzyskie, bardzo ważna decyzja dotyczy również tego, czy dzieci powinny uczestniczyć w danej imprezie. Głównym wyznacznikiem podczas tworzenia takiej listy powinien być przede wszystkim komfort wszystkich gości. Jeżeli osiągnięcie szczęścia wszystkich na raz wydaje się niemożliwe, należy rozważyć zorganizowanie dwóch mniejszych spotkań. W przypadku braku możliwości łagodzenia konfliktów poprzez dwa osobne przyjęcia, trzeba skupić się na odpowiednim posadzeniu wszystkich uczestników.

Okazja, na rzecz której organizujesz imprezę jest bardzo ważna i prywatne antypatie nie powinny wpływać na ogólną celebrację.

2. Wybranie miejsca spotkania

Ustalenie miejsca imprezy to kolejny krok do sukcesu! Wiedząc już kto pojawi się na przyjęciu mamy wszystkie informacje potrzebne do znalezienia odpowiedniej lokalizacji. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę możliwości dojazdu, przystosowanie miejsca do różnych warunków pogodowych, dostosowanie architektury dla osób z fizyczną niepełnosprawnością oraz oczywiście odpowiedni klimat odpowiadający okazji.

3. Zadbanie o dekoracje

W przypadku przyozdobienia miejsca imprezy warto skorzystać z pomocy profesjonalnych dekoratorów oraz florystów. Wystrój, który będzie towarzyszył gościom przez kilka godzin non-stop jest bardzo ważnym elementem, który może zaważyć na odbiorze całości. Elegancki styl weselny, zabawny i kolorowy styl wieczoru panieńskiego/kawalerskiego, zupełnie oryginalna wizja urodzinowa. Warto pomyśleć o elementach bezpośrednio angażujących gości, jak np. foto budka, ścianka z balonów i kwiatów, pamiątkowa księga gości ze zdjęciami typu polaroid. W zależności od okazji, jest wiele tego typu atrakcji do wyboru – jednocześnie sprawiające radość i tworzące wspomnienia na lata.

4. Stworzenie menu

Dobranie odpowiedniego menu jest chyba najważniejszą rzeczą na każdej imprezie. Jeżeli wybrane miejsce nie oferuje usług gastronomicznych na miejscu, koniecznie należy zorganizować profesjonalny catering. Jeżeli jest jedna rzecz na której nigdy nie wolno oszczędzać to jest to właśnie poczęstunek. Aby każdy z gości mógł znaleźć coś dla siebie i nie zostać pominięty, perfekcyjne menu powinno zawierać wszystkie rodzaje dań: mięsne, wegetariańskie oraz wegańskie. Podczas wysyłania zaproszeń warto jest poprosić o informację czy dany gość posiada restrykcje żywieniowe, jak unikanie glutenu, laktozy i innych alergenów. Należy zaopiekować się każdym gościem. Ciekawym rozwiązaniem będzie dodanie stołów tematycznych, takich jak wiejski stół, kuchnia azjatycka czy słodki stół. Słodki stół stał się w ostatnich latach praktycznie obowiązkowym elementem każdej dużej imprezy.  Personalizowane słodkości z nadrukami, mini porcje i kolorowe deserki idealne dla dzieci, fontanny czekoladowe. Nie można też zapominać o gwoździu programu, czyli dedykowanego danej okazji tortu. Może to być tort wielopiętrowy, albo niski, ale o dużej powierzchni, na której znajdą się napisy i spersonalizowane zdobienia. Jest wiele możliwości przygotowania słodkiej części menu.

Nasza cukiernia z przyjemnością podejmie się wyrobu, dostarczenia i rozłożenia na miejsca całego słodkiego stołu!

Kategorie: